"O svém životě se rozhodujem ve věku, kdy je nám přednější cestička učesu.

Čarodějnice školou povinné

paní profesorky

19. července 2007 v 9:52
Slečna Krákavá , Amélie
Slečna Krákavá je ředitelkou čarodějnické akademie pro mladé žákyně.
Slečna Metlová, Constance
Slečna Metlová je zástupkyně ředitelky Krákavé. Učí hlavně lektvary a létání na koštěti a je také nejzkušenější a nejschopnější čarodějnicí na akademii.
Slečna Rozverná
Slečna Rozverná je učitelkou zpěvu. Je z něho dosti nadšená a velmi ráda skládá různé písně a představení pro školní sbor.
Slečna Zdatná , Imogen
Slečna Zdatná je jediná učitelka na akademii, která není čarodějnice. Někdy ji to trochu mrzí a cítí se méně respektovaná, také trochu touží být čarodějnicí.
Slečna Brnkavá
Od třetího ročníku učí slečna Brnkavá na akademii hudbu místo slečny Rozverné, která se odstěhovala do Mongolska. Narozdíl od její ztřeštěné povahy se snaží zachovat harmonii a klid.

Jak to na škole chodí...

19. července 2007 v 9:35
"Když se pěšky vlečete,
tak si nohy odřete!
Mámy vás tu neutěší,
je čas lítat na koštěti!"
"Vítejte - už jste tu!
Loudy kousnem do nosu.
Bez maminky, bez táty,
naučíte se létati!"
Čarodějnice a ročníky
Školu navštěvuje hodně mladých čarodějnic (přibližně kolem padesáti) a jsou rozděleny do čtyř nebo pěti ročníků a každý ročník nevštěvuje 10 až 12 žaček. Mimochodem: to, do kterého ročníku čarodějnice chodí, se rozlišuje podle barvy pásku,
který čarodějnice nosí na své školní uniformě. Prvňačky nosí fialový pásek, druhačky zelený, třeťačky žlutý, čtvrťačky červený a páťačky mají šedý pásek. Někdy ale čarodějnice ukončí studium i v nižším ročníku.
Akademie slečny Krákavé je internátní škola, proto zde dívky zůstávají po dobu školního roku a přespávají tady každou noc. Každá čarodějnice má svůj vlastní pokojíček, který dostane hned na začátku roku a má v něm všechny své věci.
Učitelky a předměty
I když na akademii dochází docela dost studentek, jsou zde jen čtyři učitelky, které vše musí zvládat.
Nejdůležitější je samotná ředitelka, slečna Krákavá, ta se o školu stará a vyřizuje všelijaké problémy a záležitosti školy. Kromě toho samořejmě i vyučuje, učí kouzlení a zaklínadla.
Pak je tady slečna Metlová, která má na starosti většinu čarodějné výuky. Učí hlavně lektvary, ale také létání na koštěti a trochu i kouzlení. Slečna Metlová je velice přísná a důsledná, ale i spravedlivá. Je však velice přepracovaná.
Slečna Rozverná učí zpěv a pořádá všelijaká představení nebo skládá písně. Je tak trochu bláznivá a často se zavírá do skříně ve sborovně.
A nakonec slečna Zdatná, ta vyučuje tělovcik. Není to však čarodějnice, proto si myslí, že ji ostatní neberou tolik vážně.
Nejdůležitější je asi létání na koštěti, protože čarodějnice není čarodějnice, pokud neumí létat na koštěti. Nejprve se dívky učí samotnému létání, aby věděly jak na to a dobře jej zvládaly, později dostanou kočky a ty trénují a učí je udržovat se na koštěti. Kočky jsou věrní společníci čarodějnic a doprovázejí je při většině letů, i když pro samotné létání nejsou přímo nezbytné. Je to dlouholetá čarodějnická tradice.
Dále se učí čarodějnice kouzlit a připravovat kouzelné lektvary. Jsou to taktéž nejzákladnější dovednosti čarodějnic a jsou také rozhodující v hodnocení prospěchu žaček.
Hodně uznávaný je kupodivu i zpěv. Každá čarodějnice kromě kouzlení musí umět hezky zpívat. Zpívá se hlavně školní hymna a mnoho dalších všelijakých písní. Zpěv nedělá až na výjimky dívkám problémy.
A posledním výrazným předmětem je tělocvik. Dívky je třeba udržovat ve vynikající tělesně kondici - udržuje je slečna Zdatná. Tělocvik není moc oblíbený, čarodějnice si totiž myslí, že je Zdatná příliš nutí běhat a cvičit.
Kromě těchto důležitých předmětů se žačky učí i jiné věci, například mýty a legendy, dělení, péče o květiny, design šperků nebo výrobu klobouků.
Život na akademii
Akademie slouží pro mladé dívky s čarodějnickými schopnostmi, které většinou pocházejí z kouzenlických rodin. Čarodějnice přicházejí na akademii přibližně ve 12 letech, když už za sebou mají základní vzdělání v běžné škole. Základem je vstupní zkouška, kterou čarodějnice musí podstoupit aby se prokázalo, zda skutečně schopnosti mají.
Začíná první den nového školního roku. Starší čarodějnice přilétají do školy na koštěti a vítají se spolu po dlouhých prázdninách. Nové čarodějnice teprve na akademii přicházejí pěšky. Shromáždí se a vyčkají než se jim otevře brána. Poté vstupují na nádvoří a starší spolužačky je tradičně vítají uvítacími básněmi. Starší žačky odejdou dovnitř a prvňačky se seřadí před akademií. Po krátkém proslovu ředitelky a kontrole docházky se také na nové škole zabydlí. Každá čarodějnice dostane svůj vlastní malý pokojíček.
Příští den se prvňačky sejdou v některé z učeben a dozví se o své nové třídní učitelce. Krátce po poledni následuje první hodina létání na nádvoří školy. Dívky se učí základům létání. A tomuto se budou intenzivně věnovat přibližně celé první dva týdny, mezitím se samozřejmě učí i kouzlit. Po dvou týdnech následuje základní zkouška z létání, kde se prokáže, zda je čarodějnice opravdu způsobilé pozdějšího studia. Téměř vždy se zkouška podaří všem.
A následuje běžný život. Každý den (snad kromě víkendu) se pilně učí čarovat. Asi po měsíci od začátku roku se koná kočičí prezentace a každá prvňačka dostane svou kočku, která ji provází po zbytek studia a kterou trénuje létat.
Na konci pololetí se vyhlásí výsledky studia a všichni odjedou na prázdniny domů; po prázdninách následuje zase učení až do konce roku, kdy se uskuteční velké závěrečné zkoušky.
Je jasné, že po velkých prázdninách se z nich stanou druhačky. Do školy už přiletí na svých košťatech, radostně se přivítají a vyčkají na příchod nových prvňaček. A zase je uvítají svými tradičními výroky.
Tohle se opakuje stále dokola, dokud se z mladých čarodějnic nestanou již zkušené čarodějnice, připravené k magickému životu...

Akademie slečny Krákavé

19. července 2007 v 9:30
Akademie slečny Krákavé je škola čar a kouzel pro mladé dívky s čarodějnickými schopnostmi. Zde se mladé čarodějnice učí létat na koštěti, kouzlit a připravovat kouzelné lektvary.
Celá akademie je starý středověký hrad s velmi dlouhou a pestrou historií. Ještě kdysi, když akademie byla normálním hradem, panoval na hradě zlý Baron Nabubřelý. Právě k němu se vážou mnohé zajímavé legendy a pověsti, které se i žákyně současné akademie mnohokrát pokouší předvádět při různých slavnostních příležitostech. Další důležitou osobou kdysi byla Lucy Spravedlivá, která osvobodila nevolníky z okovů barona Nabubřelého.
Později se na hradě nějakou dobu scházeli a působili čarodějové, mezi nimi Egbert Nudný anebo Algernon, a konečně ještě později se z hradu stala akademie slečny Krákavé, a ta je tady dodnes.
Hrad, tedy akademie, se nachází v nádherné přírodě, hodně daleko od velkých měst, proto zde panuje opravdový klid a čarodějnice se zde mohou snadno slétávat na koštěti a učit se kouzlení, aniž by je pozorovali nějací obyčejní zvědaví lidé. Krajinu okolo akademie tvoří malebně zelené lesy a louky, mladé čarodějnice si tedy mohou užívat příjemného a svobodného života mimo jakoukoli špinavou civilizaci. Samozřejmě že tu žije i mnoho jiných lidí, ti však akademii důvěrně znají a mají k ní příznivý vztah. I když nyní, v moderní vyspělé době, se civilizace rychle rozmáhá a akademii hrozí uzavření a dokonce i zlikvidování zdejších skvostů. Doufejme tedy, že akademie vydrží působit co nejdéle.
Avšak když se mluví o tom, že zde nepanuje žádná civilizace, myslí se to opravdu doslova. Celá škola funguje absolutně bez elektřiny a jakýchkoli moderních zařízení. Slečna Krákavá (ředitelka) si myslí, že tak by to mělo být a tak, jako ještě silněji Slečna Metlová, odmítá jakékoli elektrické přístroje. Veškeré vybavení akademie je vzhledem k dnešní době vysoce zastaralé. V zimě je zde skutečně zima, vždyť ani v některých oknech nemají žádné sklo, stěny uvnitř hradu bývají na mnoha místech oprýskané a střecha někde bývá děravá. Přesto je život na akademii docela zajímavý, k mnoha místům na hradě se váží všelijaké pověsti a říká se, že jsou zde i místa, kam se ani učitelky neodváží.

Čarodějnice školou povinné

19. července 2007 v 8:27
O seriálu
Seriál Čarodějnice školou povinné vypráví o jedné čarodějnické akademii, kde se mladé žákyně učí čarodějnickým schopnostem, jako je létání na koštěti, zaklínadla či lektvary. Stručně řečeno - odehrává se na čarodějnické škole podobně jako třeba Harry Potter.
The Worst Witch
Tak zní původní anglický název tohoto seriálu, v překladu to znamená "Nejhorší Čarodějnice". Skutečně, protože hlavní postavou seriálu je Mildred Virválová, která vždy toužila stát se čarodějnicí a taky se jí to splnilo. Jenomže má to háček: Mildred nemá skoro žádné čarodějnické schopnosti a dělá jí problémy létání na koštěti. A právě podstatou tohoto seriálu jsou mimo jiné její ztřeštěná dobrodružství, různé příhody, neúspěchy ale i úspěchy, protože přece jenom není tak nejhorší jak se zdá. Naštěstí má Mildred mnoho kamarádek, které jí se vším pomůžou a zastanou se jí. Naproti tomu má také sokyni - namyšlenou Ethel Svatouškovou, která jí hodně podceňuje a posmívá se jí.
Kromě toho samozřejmě uvidíte i mnohem více. Doufám tedy, že si užijete dosti zábavy.
 
 

Reklama